fbpx

Perfumy w kremie-nostalgiczna i trwała szata zapachowa

Oryginalnie zapakowane, długo pachnące i w zupełnie innej formie niż tradycyjne -to właśnie perfumy w kremie. Można je ze sobą zabrać, tak jak tradycyjne i cieszyć się ich aromatem bardzo długo. Jak zatem się je produkuje i czym się różnią od tradycyjnych?

 

Perfumy tradycyjne i w kamieniu – dwa oblicza zapachu

Przywołują wspomnienia, wywołują emocje, kuszą i są naszą charakterystyczną cechą autoprezentacji. Kto z nas nie kocha perfum? Zazwyczaj poszukujemy tego jedynego, naszego zapach, który nie tylko był  całkowicie dopasowany do naszej osobowości ale  sprawia, że czujemy się doskonale.  Zwolennicy perfum  wiedzą,  że perfumy występują w rożnych formach. Perfumy w kremie to jedna z najstarszych form zatrzymania zapachu.  Tego typu pachnideł używano już w starożytności. Nie zawierają alkoholu, a ich aplikacja  polega na wsmarowaniu w ciało , zupełnie jak w przypadku kremu,

Perfumy w kremie-z czego się składają i czym się charakteryzują?

Perfumy w kremie  inaczej zwane twardymi  sporządza się najczęściej na bazie wosków pszczelich i wybranego oleju.  Olej jojoba doskonale przedłuża trwałość zapachu, dlatego często używany jest do wytwarzania perfum w kremie.

W ostatnim czasie wybierane są coraz częściej z kilku powodów:

  • Nie każdy toleruje alkohol, który jest głównym składnikiem tradycyjnych perfum
  • Perfumy w kremie uważane są za znacznie trwalsze od tradycyjnych
  • Nie tylko nadają zapach ale i pielęgnują skórę.
  • Sprzedawane są w bardzo ciekawych opakowaniach co stanowi ich kolejną zaletę.

Nie jest też tak, że ten pachnący kosmetyk jest bez wad.   Musisz uważać aby nie ubrudzić sobie ubrania, nie każdy zapach jest dostępny w takiej formie. Przy bardzo dużych upałach ( powyżej 40 stopni ich konsystencja się  nieco zmienia.

 

Jak używać perfum twardych w formie kremu?

Perfumy w kremie rozprowadzamy opuszkami palców po wybranych miejscach na ciele. Najczęściej za uszami, na nadgarstkach i w zgięciach łokci. Wystarczy mała ilość  kosmetyku, ponieważ aromat jest naprawdę imponująco intensywny.

Czy samodzielnie można zrobić perfumy w kremie?

Jak najbardziej. Możesz zrobić własne pachnidło. Poniżej podajemy przepis:

Składniki:

  • 3 łyżki wosku pszczelego
  • 1 łyżka oleju jojoba
  • 18 kropli olejku lawendowego
  • 6 krople olejku cytrynowego
  • 6 krople olejku bergamotki
  • 6 krople olejku z pomarańczy

Uzyskasz cytrusowo- lawendowy zapach. Możesz jednak  stworzyć własny bukiet zapachowy,  który Tobie najlepiej odpowiada.

Kolejne kroki podczas tworzenia twardych perfum:

Najpierw sporządź mieszankę olejków eterycznych. Następnie w kąpieli wodnej rozpuść olej jojoba i wosk pszczeli. Do rozpuszczonych olei dodaj olejki eteryczne i przelej wszystko do pojemniczka na Twoje własne perfumy w kremie.

 

Jeśli nie masz ochoty na pachnące eksperymenty lub nie masz czasu , w naszym sklepie dostępne są bardzo różne zapachy perfum w kremie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Poniżej link:

Perfumy w kremie

Zostaw komentarz

Otwórz czat
Cześć!
W czym mogę pomóc?