W tym artykule chcemy pokazać jak bardzo wszechstronne działanie ma olejek z drzewka herbacianego. Sposobów na wykorzystanie tego cennego daru natury jest zapewne jeszcze więcej, my zebraliśmy te sprawdzone i skuteczne.
Olejek eteryczny z drzewka herbacianego ( Malaleuca Alternifolia Oil) pozyskiwany jest z żywicy drzewka herbacianego Laptospermum scoparium, które rośnie w Australii. Już Aborygeni korzystali z leczniczych właściwości olejku. Potem w trakcie II wojny światowej używany był między innymi w leczeniu chorób tropikalnych. Szerokie zastosowanie w różnego rodzaju schorzeń wynika z jego wiruso i bakteriobójczych właściwości.
Jak stosować olejek z dzrewka herbacianego -10 sposobów.
1. Stosuj jako podstawowy składnik w oczyszczającym olejowaniu skóry
Olejek ze względu na doskonałe radzenie sobie z drobnoustrojami bytującymi między innymi na skórze jest idealny jako dodatek do olejowania twarzy dla osób z problemami trądzikowymi.
Przykładowy skład mieszanki używanej do olejowania skóry:
5 kropli olejku z drzewka herbacianego, 5 kropli olejku pomarańczowego i 50 ml oleju bazowego.
Olejowanie jest metodą odpowiednią praktycznie dla każdego typu cery i prawidłowo przeprowadzone zazwyczaj działa korzystnie. Może pomóc szczególnie właścicielkom skóry wrażliwej i tłustej.
2. Nanieś bezpośrednio na zmianę skórną-opryszczkę lub kurzajki.
Olejek z drzewka herbacianego jest to bardzo skuteczny sposób na opryszczkę. Gdy tylko czujesz, że coś zaczyna się pojawiać na Twojej twarzy, nie czekaj. Otwórz swoją buteleczkę z olejkiem, nanieś kilka kropli na wacik i przykładaj co kilkanaście minut na opryszczkę. Zniknie dużo szybciej niż w przypadku maści. Tak samo postępuj w przypadku kurzajek.
3.Smaruj na ukąszenia owadów
Olejek ma również właściwości anty-świądowe. W momencie ukąszenia nie możemy nic zrobić oprócz łagodzenia świądu i bólu.
Stosuj więc go bezpośrednio w miejsce ukąszenia komara, a przyspieszy gojenie i złagodzi dolegliwości.
4. Rozpylaj w powietrzu aby zabijać drobnoustroje
Z uwagi na fakt, że ten niezwykły olejek zabija bakterie gram dodatnie i gram ujemne, ma bardzo szerokie spektrum działania. Możesz go rozpylać w powietrzu szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienia. Na pewno poradzi sobie z większością drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu.
W jaki sposób rozpylać olejek z drzewka herbacianego w powietrze? Do butelki ( na przykład 50 ml ) wlej 10 ml olejku z drzewka herbacianego, 10 ml glikolu farmaceutycznego i 20 ml alkoholu 96 %.
5. Używaj jako środek do dezynfekcji rąk
Mieszanka olejku z drzewka herbacianego wraz z wysokoprocentowym alkoholem jest doskonałym środkiem antybakteryjnym i antywirusowym.
Aby Twój płyn był maksymalnie skuteczny do 100 ml buteleczki wlej 10 ml olejku z drzewka, 10 glikolu lub gliceryny i 80 ml alkoholu etylowego 96 %.
6.Stosuj do wykonywania inhalacji
Ze względu na działanie na szerokie spektrum bakterii, wirusów i grzybów olejek z drzewka możesz stosować w przypadku schorzeń górnych dróg oddechowych aby wykonywać inhalację. To znacznie przyspieszy proces powracania do zdrowia.
7. Dodaj kilka kropli do kąpieli
Jeśli masz problemy z nienawracającymi problemami grzybiczymi skóry możesz do kąpieli dodawać kilkanaście kropli olejku z drzewka herbacianego.
8. Stosuj do sprzątania i odkażania powierzchni w domu
Nie musisz stosować chemicznych trujących środków aby pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów w swoim domu. Wystarczy że, spryskasz olejkiem wymieszanym z alkoholem blaty i powierzchnie, które chcesz zdezynfekować aby były wolne od szkodliwych bakterii.
9 . Stosuj olejek z drzewka na łupież
Dodaj 2-3 krople do swojego naturalnego szamponu do skóry wrażliwej.
Dodatek olejku z drzewka będzie pomocny jeśli łupież spowodowany jest przez infekcje drożdżowe.
Pamiętaj, że aby samemu leczyć łupież najpierw musisz wiedzieć jaka jest jego geneza.
10. Nasącz obroże swojego pupila olejkiem z drzewka, aby odstraszyć pchły i inne insekty
Olejek z drzewka nie jest lubiany przez insekty, dlatego szczególnie wówczas gdy nasz pupil przebywa z innymi zwierzakami możemy chronić go zakrapiając przed wyjściem na obroże kilka kropli olejku. Zapach będzie chronił zwierzę przez kilka godzin, dopóki nie wywietrzeje.
